Prekių katalogas

Pamaišymo mazgai

 • Kaina 41021 
  43180  Sutaupykite 2159 
  Kaina 48905 
  63775  Sutaupykite 14870 
  Kaina 53049 
  66312  Sutaupykite 13263 
 • Kas yra maišymo vožtuvai?

  Maišymo vožtuvai yra įrenginiai, naudojami vandens temperatūrai reguliuoti šaldymo, vėdinimo ir šildymo sistemose. Maišymo vožtuvai leidžia keisti šalto ir karšto vandens proporcijas, o tai leidžia reguliuoti cirkuliuojančio vandens temperatūrą.

  Maišymo vožtuvai susideda iš trijų pagrindinių elementų. Tai yra: korpusas, vidinis maišymo elementas ir pavara. Vožtuvo korpuse yra šalto ir karšto vandens įvadai, taip pat jau sumaišyto vandens išleidimo anga. Vidinis maišymo elementas – tai mechanizmas, leidžiantis reguliuoti karšto ir šalto vandens kiekį ir taip pasiekti norimą temperatūrą. Savo ruožtu vožtuvo pavara kontroliuoja vidinio maišymo elemento judėjimą.

  Maišymo vožtuvai sėkmingai naudojami grindų šildymo sistemose, kitų tipų radiatoriuose, taip pat vėdinimo, oro kondicionavimo ir šaldymo sistemose. Jų dėka galima tiksliai reguliuoti temperatūrą, o tai savo ruožtu užtikrina didesnį naudojimo komfortą ir temperatūros kontrolę aukščiausiu lygiu.

  Maišymo vožtuvai: tipai

  Maišymo vožtuvai skirti vandens temperatūrai reguliuoti šildymo ar vėsinimo sistemose. Jie maišo vandenį tam tikromis proporcijomis. Vandens maišymo vožtuvai nėra vienodas gaminys ir yra įvairių variantų.
  Yra trijų krypčių maišymo vožtuvai, kurie leidžia maišyti vandenį iš dviejų šaltinių, todėl lengviau pasiekti norimą temperatūrą.

  Taip pat yra termostatiniai maišymo vožtuvai. Tai savo ruožtu leidžia tiksliai reguliuoti temperatūrą, pagrįstą termostatinio zondo, leidžiančio pasiekti nustatytą temperatūrą, matavimais.
  Maišymo vožtuvai elektrinėse centrinio šildymo sistemose leidžia nuotoliniu būdu valdyti vandens temperatūrą. Tai įmanoma naudojant temperatūros reguliatorių. Tam gali būti naudojamos ir tam tikrame pastate įrengtos automatikos sistemos.

  Taip pat yra vožtuvai, kurie maišo vandenį rankiniu būdu. Tokiu būdu galite rankiniu būdu reguliuoti karšto ir šalto vandens kiekį. Taip pat yra centrinio šildymo vožtuvai, kuriuose sumontuotas slopintuvas, kuris padeda sumažinti triukšmą.

  Pasirinkti tinkamą vožtuvą gali būti sunku, tačiau tai būtina, kad visa sistema tinkamai veiktų.

  Termostatiniai maišymo vožtuvai

  Termostatiniai maišymo vožtuvai yra maišymo vožtuvų tipas, leidžiantis tiksliai reguliuoti vandens temperatūrą aušinimo ar šildymo sistemose. Juose yra termostatinis zondas, naudojamas vandens temperatūrai maišyti ir vidiniam maišymo elementui reguliuoti, kad būtų palaikoma pastovi vandens temperatūra.

  Termostatiniai maišymo vožtuvai leidžia vartotojui lengvai nustatyti norimą vandens temperatūrą. Be to, vėliau šią vandens temperatūrą galima automatiškai palaikyti pastovią, nepriklausomai nuo aplinkybių. Tai leidžia patogiai naudoti ir sutaupyti energijos – tokiu būdu sumažinami šilumos nuostoliai, atsirandantys dėl per didelio vandens šildymo.

  Termostatiniai maišymo vožtuvai gali būti naudojami įvairiose šildymo sistemose – tiek grindinio šildymo, tiek klasikiniuose radiatoriuose. Jie gali būti šaldymo sistemų dalis, įskaitant pramoninį šaldymą ir oro kondicionavimą. Dėl jų įvairovės jas lengva pritaikyti prie konkrečių konkrečios sistemos ir jos vartotojų poreikių.


  Trijų krypčių maišymo vožtuvai

  Trijų krypčių maišymo vožtuvai turi tris įėjimus ir vieną išėjimą. Tai leidžia maišyti vandenį, gaunamą iš dviejų skirtingų šaltinių – pavyzdžiui, iš aušinimo sistemos ir iš šildymo katilo. Tai savo ruožtu leidžia pasiekti norimą vandens temperatūrą.

  Trijų krypčių maišymo vožtuvai naudojami visur, kur reikalingas vandens temperatūros reguliavimo tikslumas. Tokiu būdu galima užtikrinti maksimalų naudojimo komfortą ir tuo pačiu sumažinti šilumos nuostolius.

  Šie vožtuvai dažnai naudojami grindų šildymui, kur vandens temperatūros reguliavimo tikslumas yra labai svarbus.

  Šie vožtuvai yra įvairių formų ir dydžių – taip pat kaip maži, kompaktiški maišymo vožtuvai, todėl juos lengva pritaikyti įvairioms šildymo ir vėsinimo sistemoms.

  Elektriniai maišymo vožtuvai

  Elektriniai maišymo vožtuvai yra tie, kuriuos valdo elektros variklis. Tai įmanoma dėl automatinio temperatūros reguliatoriaus, kuris leidžia kontroliuoti vandens temperatūrą.

  Toks valdymas leidžia labai greitai, bet itin tiksliai reguliuoti vandens temperatūrą pagal esamas sąlygas. Šio tipo vožtuvai dažniausiai naudojami ŠVOK įrenginiuose. Jų dėka galite sumažinti šilumos nuostolius, o tai leidžia sutaupyti pinigų, kurie kitu atveju būtų išleisti didesnėms sąskaitoms už energiją.

  Skaityti daugiau