Prekių katalogas

Akumuliacinės talpos

 • Akumuliacinės talpos

  Akumuliacinės talpyklos yra santykinai didelės vandens talpos talpyklos. Paprastai jų talpa yra ne mažesnė kaip 500 l, tačiau standartinė talpa – 1000 l.
  Didelė vandens talpa yra jų atliekamų funkcijų rezultatas. Pagrindinis akumuliacinių rezervuarų uždavinys – kaupti didelius šiluminės energijos perteklius ir taip suvienodinti vandens ciklo energijos lygį.

  Ką tai reiškia?

  Šildymo įrenginių, kurių pagrindą sudaro maitinimo katilai, židiniai su vandens konturu ir saulės energijos įrenginiai, atveju jų gaminamas šilumos kiekis neatitinka šilumos poreikio tam tikru momentu. Kad sukurta šiluma nenueitų perniek, ji kaupiama specialioje, didelėje talpykloje, sumontuotoje tarp katilo ir radiatorių.

  Akumuliacinės talpos išsprendžia problemą, kai šildymo prietaisai pasiekia aukštą efektyvumą tik tada, kai dirba vardine galia. Tai daugiausia susiję su kieto kuro katilais arba židiniais su vandens konturu. Tačiau šių įrenginių vardinės galios reikia tik labai šaltomis dienomis, o didžiąją šildymo sezono dalį ji tampa nereikalinga ir tik generuoja dideles kuro sąnaudas. Savo ruožtu deginimas, kurio galia daug mažesnė už vardinę, yra neefektyvus ir išskiria daug teršalų.

  Akumuliacinis talpa leidžia katilui ar židiniui visą laiką veikti vardine galia, t.y. su didžiausiu naudingumo koeficientu, o jo generuojama šilumos perteklius nėra švaistomas, o surenkamas į akumuliacinę talpą. Jame surinktas vanduo įšyla nepriklausomai nuo to, ar radiatoriai gauna šilumą, ar ne. Talpykloje susikaupusią šilumą galima panaudoti nustojus veikti boileriui ar židiniui su vandens konturu.
  Didelės talpyklos taip pat neleidžia vandeniui užvirti įrenginyje, stabilizuoja jo temperatūrą. Tai labai svarbu, be kita ko: įrenginiams su židiniais su vandens konturu, kai, pavyzdžiui, nutrūkus radiatorių šilumos priėmimui, vanduo gali užvirti.

  Akumuliacinės talpos taip pat gerai veiks įrenginiuose su dujofikavimo ratu. Medienos dujų gamybos ir deginimo procesas reikalauja, kad katilas veiktų visu pajėgumu. Norint efektyviai deginti kurą, būtinas tinkamas šildymo vandens talpa.

  Akumuliacinė talpa taip pat yra geras sprendimas įrenginiams su keliais šilumos šaltiniais, pvz., dujiniu katilu ir židiniu su vandens konturu. Tai leis radiatoriams maitinti šilumą, kurią sukuria kiekvienas nepriklausomas įrenginys.

    

  Skaityti daugiau